TAŞIT TANIMA SİSTEMİ

Taşıt Tanıma Sistemi (TTS) Nedir?

Erdem Petrol A.Ş, Taşıt Tanıma Sistemi ile şirket araçlarınıza ekipmanlar monte edilerek araçlarınızın Türkiye’nin her köşesindeki TTS hizmeti veren Petrol ofisi,Shell ve Opet istasyonlarından otomatik yakıt almasını sağlar ve müşterilerine 3 farklı taşıt tanıma ünitesi seçeneği sunar.

TAŞIT KİMLİK ÜNİTESİ;

Aracın iç sistemlerine bağlı çalışan ve depo kapağına takılan bir anten ile iç bagaja monte edilen ana üniteden oluşur.

AKILLI HALKA;

Aracın depo kapağına monte edilen halka şeklinde elektronik bir antendir.

AKILLI ANAHTARLIK;

İçerisinde akıllı bir çip bulunduran anahtarlık şeklinde bir cihazdır.

Taşıt Tanıma Sisteminin Avantajları

Akaryakıt Tüketiminiz için Tam Kontrol

Şirketinizin hangi aracına , nerede , ne zaman ve ne kadar yakıt alınmış , araçlarınız km. başına ne kadar yakıt harcamış, haftalık olarak Shell Taşıt Tanıma Sistemi sayesinde size rapor edilir.

Pratik ve hızlı akaryakıt ikmali

İstasyonda kredi kartı, fiş, imza, nakit ödeme, fatura alma, bekleme yapmadan hızlı bir şekilde yakıt ikmali yapılır.

Ödeme Kolaylığı

Bütün ödemelerinizi tek bir noktaya ayda iki defa yaparsınız.

Muhasebe Kolaylığı

Ayda sadece iki fatura ile muhasebe ve idari işlemlerinizin trafiği azalır. Böylece masraf fişi düzenleme, fişlerin bilgisayara girişi, fişlerin kontrolü, binlerce akaryakıt faturası, yüzlerce ödeme noktası, el tutan işler için personel zamanı harcama, düzenli rapor alamama gibi problemler ortadan kalkmaktadır.

Litre / Kilometre Takibi

Akaryakıt giderleri üzerinde tam ve detaylı bir kontrol sağlanıp, olabilecek kayıplar engellenir. Km kontrolü sayesinde aracınızın tüketim performansını izleyebilirsiniz.

Türkiye’de yaygın geniş hizmet ağı

Tüm Türkiye sathına yayılmış olan Taşıt Tanıma Sistemi ile ,İstanbul’dan-Mersin’e, İzmir’den-Van’a kadar Taşıt Tanıma Sistemi ile yolculuğunuz daha keyifli.

Taşıt Tanıma Sistemine Dahil Olma Süreci

1) SÖZLEŞME;
Satış sözleşmenizi hazırlayabilmemiz için Ticaret Sicil Gazetesi, Vergi Levhası, İmza Sirküleri ve Araç Kayıt Formu fotokopilerine ihtiyaç duyulmaktadır.
2) BANKA;
Taşıt Tanıma Sistemi fatura ödemeleriniz için Denizbank, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası yada Akbank’tan kredili bir otomatik ödeme hesabı açtırmanız yeterlidir.
3) TAŞIT TANIMA ÜNİTELERİNİN GÖNDERİMİ;
Sözleşme ve ekli evraklar tarafımıza ulaştıktan sonra, banka kredi onayını takiben 7 iş günü içerisinde taşıt tanıma üniteleri tarafınıza ulaştırılacaktır.
4) TAŞIT TANIMA ÜNİTELERİNİN MONTAJI;
Akıllı Halka ve Taşıt Kimlik Unitelerinin montajı yetkili servis olan tarafından gerçekleştirilmektedir.

Taşıt Tanıma Sistemi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Aracımı değiştirdim/sattım, ne yapmalıyım?

Aracınızın plakası değiştiği için eski cihazınızı kullanmaya devam edemezsiniz. Sattığınız aracınızın cihazını iptal için kargo ile bize göndermeniz, yeni aracınız için kayıt formu doldurarak yeni cihaz talebinde bulunmanız gerekmektedir. Sattığınız araca ait cihaz AH ise iptal için cihazı kargo ile göndermenize gerek yoktur. Yazılı olarak TTS Evrakları bölümünde bulunan İptal Cihaz Listesi ile tts@cunguslugil.com adresine mail atıp, sonra cihazları (KM,AA) kargo ile Çüngüşlü TTS’ye gönderiniz.

Cihazlarıma nerede montaj yaptırabilirim?

KM ve AH cihazlarınıza montaj servislerimizde ücretsiz olarak montaj yaptırabilirsiniz. Montaj servislerimize ulaşmak için TTS Servis Noktaları sayfasına bakınız.

Aracıma limit tanımlayabilir miyim?

Aracınıza TL bazında günlük, haftalık, aylık olarak limit tanımlayabilirsiniz. Aylık limitler her ayın 1’inden ay sonuna kadar geçerli olmaktadır. Litre olarak limit tanımlaması yapılamamaktadır. Araçlarınıza limit tanımlayabilmek için bize başvurabilirsiniz.